Przejdź do treści

Zakup samochodu na raty – czy warto

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Nasz aktualny samochód nie nadaje się już do niczego. Linka hamulcowa naprawiana kilkukrotnie, przegrzewający się notorycznie silnik nie daje rady, zardzewiały wydech i wiecznie zabrudzony silniczek krokowy doprowadza nas do szału…

Fundusze na zakup samochodu

Zaczynamy rozglądać się za nowym, ale po kilku wizytach w salonie samochodowym stwierdzamy, że nie stać nas na nowe auto. Po którejś wizycie jednak bierzemy się w garść i sięgamy po oferty samochodów używanych. Na jednej ze stron wyświetla nam się reklama „kredyt samochodowy kalkulator”. Klikamy więc w link i naszym oczom ukazuje się informacja dotycząca pożyczki, która umożliwi nam zakup auta. I możemy wybierać nawet z ofert aut nowych! Nasz stres odchodzi w niepamięć, a my rozpoczynamy poszukiwania auta na nowo, z pełną pozytywnych myśli głową.

Jeśli nie masz pieniędzy na samochód, zobacz jak wybrać najlepszy kredyt na samochód.

Oferta zakupu samochodu na raty w salonie samochodowym

A teraz garść informacji. Często w salonach samochodowych dostępne są alternatywne możliwości kupna nowego samochodu, np. 50/50 oznaczający, że 50 procent wpłacamy od razu, a pozostałą część w określonym w umowie terminie. Niestety dla większości z nas ta umowa jest również nie do przeskoczenia. Warto przejść się do naszego banku i zapytać, czy oferują kredyt do takiego konkretnie celu – często właśnie tak! Musimy spełnić określone kryteria i taki kredyt przyznawany jest wyłącznie na zakup konkretnego auta, ale opcja ta może uratować niejednego szczęśliwca. Zobacz czy warto skorzystać z kalkulatora kredytu samochodowego, przed zaciągnięciem zobowiązania.

Jakie warunki trzeba spełnić by kupić samochód na raty

Przykład warunków takiego kredytu w popularnym banku internetowym to: sześć do stu dwudziestu miesięcy kredytowania, możliwość spłaty kredytu wcześniej bądź wydłużenia okresu jego trwania, zniżka na OC/AC 15%, nawet 125% wartości auta, gdzie dodatkową gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup opon. W większość przypadków po podpisaniu umowy kredytowej jesteś jedynym właścicielem pojazdu i bank nie figuruje w żadnym miejscu w rejestrze.

Secured By miniOrange