Przejdź do treści

O czym pamiętać przy kredycie

Decydując się wziąć zobowiązanie kredytowe należy przemyśleć kilka zagadnień. Przede wszystkim warto przyjrzeć się obecnym finansom domowym i zastanowić się, czy możemy na takie zobowiązanie sobie pozwolić. Jeśli co miesiąc brakuje nam do pierwszego do dołożenie do tego kilkuset złotych miesięcznej raty może nie być dobrym pomysłem.

Jeśli faktycznie tak jest warto wypisać sobie wszystkie miesięczne koszty gospodarstwa domowego i zastanowić, czy jest gdzieś przestrzeń do oszczędności. Może opłacamy pełen pakiet telewizji a w ogóle jej nie oglądamy?

Gdy już mamy pewność, że jesteśmy w stanie udźwignąć ratę, którą nam w banku wyliczyli warto przyjrzeć się samym warunkom kredytu. Jeśli raty nie są stale tylko zmienne warto przyjść jakiś pułap bezpieczeństwa, by się niemile nie zaskoczyć gdyby rata wzrosła.

Gdy już podpiszemy dokumenty w banku i dostaniemy pieniądze warto pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Każdy człowiek korzystający z usług kredytowych musi wiedzieć, że zapisywana jest jego historia kredytowa. Sprawia ona, że banki mają łatwość podejmowania decyzji o nowych zobowiązaniach dla nas, gdy widzą, że wcześniej wszystko spłacaliśmy w terminie. Kij ma jednak zawsze dwa końce i jeśli w spłatach zabraknie nam sumienności to może się okazać, że w przyszłości nie dostaniemy nowego kredytu.

Szczęściem w życiu zawsze są drugie szanse. Jeśli potknie nam się noga (gdy nie, też) historia ta przechowywana jest przez pięć lat. Sprawia to, że po długim czasie, ale jednak będziemy mogli zaciągnąć kolejny kredyt. Nie warto jednak ryzykować.

Secured By miniOrange