Przejdź do treści

W którym banku najlepiej wziąć kredyt celowy

Kredyt to zobowiązanie, które często zaciągamy na kilka lat. Musimy się więc liczyć z tym, że koszta mogą być spore. Jednak możemy je zminimalizować jeśli zrobimy dokładne rozeznanie wśród kilku instytucji, które pozwoli nam dobrać taki kredyt, który sprawdzi się nam najlepiej i będzie najtańszy. W internecie mamy bardzo wiele aktualnych rankingów, które pokazują obrazowo aktualne oferty bankowe w kilku takich instytucjach. Dzięki temu wiemy, do którego się wybrać najpierw i zapytać o ofertę. Najlepiej jednak poza wyborem banku zdecydować się także na konkretny bankowy produkt. Sprawdź czy wybrać kredyt celowy, czy gotówkowy?

Rodzaje kredytów

Są różne rodzaje kredytów, gotówkowe, hipoteczne oraz celowy. Różnią się one między sobą, sposobem zabezpieczenia oraz tym na co i jak je wydamy,

Kredytu gotówkowy, jest najbardziej uniwersalny. Nie musimy określać celu, jednak jest on dość drogi, ponieważ bank nie ma kontroli nad naszymi wydatkami. Kredyty gotówkowe mają różne formy, są nimi również karty debetowe, czy kredytowe.

Nie każdy wie, że kredyt mieszkaniowy czy kredyt na samochód to tzw. kredyt celowy. Zobowiązuje nas bowiem do tego, żeby pożyczone pieniądze przeznaczyć na wcześniej określony cel. Czym się charakteryzuje kredyt celowy?

Kredyt celowy

Kredyt celowe, mogą mieć różną wartość, ponieważ zalicza się do nich kredyty:

  • samochodowe,
  • mieszkaniowe,
  • konsolidacyjne
  • a nawet zakupy ratalne.

Najważniejszą ich cechą jest fakt, że w umowie kredytowej jest podany ściśle określony cel i pieniędzy nie można wydać na nic innego. Zazwyczaj to bank przelewa daną kwotę do sprzedawcy. Jeśli jednak my otrzymamy pieniądze na konto musimy potwierdzić bankowi dokonanie zakupu. Można to udowodnić za pomocą paragonu czy faktury, które musimy dostarczyć bankowi. Kredyt celowy jest jednak tańszy i dla nas zdecydowanie korzystniejszy. Jednak jak z

Secured By miniOrange