Przejdź do treści

Kredyt studencki dla każdego

Finansowanie całego okresu studiów może okazać się wyjątkowo dużym wyzwaniem. W przeważającej części przypadków, do studiów podchodzą osoby bardzo młode, prosto z liceum. Nie zarabiają one wystarczająco dużo, aby pokryć wszystkie koszty swojego utrzymania. Jest to także pierwszy krok w stronę dorosłości jakiego kiedykolwiek doświadczyli, co może być dodatkowym utrudnieniem. Dlatego też najczęściej polegają na pomocy od swojej rodziny, zwłaszcza jeżeli chodzi o względy finansowe.


Jak łatwo można sobie wyobrazić, nie każdy rodzic jest w stanie utrzymać swoje dziecko, często żyjące w innym mieście i to w wynajętym mieszkaniu. Zwłaszcza jeżeli studia w jakikolwiek sposób się przedłużą. W takich przypadkach z pomocą przychodzi kredyt studencki.

Kredyt studencki jest formą pożyczki, której warunki udzielania i spłaty są regulowane przez szereg ustaw dotyczących wykształcenia wyższego. Jest to zatem bardzo niespotykana forma kredytu. Kredyt studencki jest jednak często nazywany najtańszym kredytem i są ku temu solidne podstawy.

Kredyt studencki charakteryzuje się bowiem bardzo niską stopą oprocentowania. Co więcej, mija dużo czasu zanim należy zacząć spłatę. Całym celem kredytu studenckiego jest wszakże dofinansowanie studenta podczas jego nauki. Zatem zazwyczaj spłaty rozpoczynają się dopiero po paru latach.

Kredyt studencki może być udzielany tylko w paru wybranych bankach polskich, które wprowadziły go do swojej oferty. Ułatwia to podjęcie decyzji o tym, który bank wybrać. Pomimo, że kredyt studencki zazwyczaj jest udzielany na podobnych warunkach, w zależności od banku, szczegóły całej oferty mogą być nieco różne. Na pewno należy się z nimi zapoznać przed złożeniem wniosku o kredyt studencki na swoje studia.

Secured By miniOrange