Przejdź do treści

Czym jest RRSO i jak wpływa na ratę kredytu?

Wiele osób w dzisiejszych czasach bierze kredyty na różne cele. Niektórzy potrzebują ich po to, aby spełnić swoje niezbędne potrzeby, a inni widzą w tym formę zaspokojenia swoich mniej istotnych potrzeb. Przy zaciąganiu kredytu warto pamiętać o tym, że istotne jest oprocentowanie.

To, które widzimy w reklamie nie jest faktycznym oprocentowaniem, które będziemy płacić. Odsetki od kredytu będą znacznie wyższe, dlatego warto zastanowić się, co to jest RRSO i poprosić o rzeczywistą kalkulację doradcę w banku.

Dzięki temu będziemy dobrze wiedzieli, ile będzie wynosiła nasza comiesięczna rata i będziemy mogli spokojnie ją spłacać. Niektóre osoby zanim wezmą kredyt to przeanalizują wiele ofert, po to, aby wybrać najlepszą. Niektórzy przywiązani są do swojego banku i to właśnie w nim zawsze zaciągają zobowiązania. Jest to dosyć rozsądne podejście, ponieważ bank, w którym mamy konto dobrze zna naszą historię kredytową. Dzięki czemu jest większa szansa na to, że uzna nas za osoby wiarygodne.

To bardzo istotne, aby spłacać raty na czas, dzięki temu będziemy mieć dobrą historię kredytową, która może przydać się do tego, aby dostać kredyt w przyszłości. Najczęściej banki chętnie udzielają kredytów tym osobom, które mają dosyć wysokie dochody. Są to przedsiębiorcy lub pracownicy na etatach, w których zarobki są dosyć wysokie. To zupełnie naturalne, ponieważ taki klient zapewni regularne wpływy. Rrso to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która może wynosić około 20%. Jeśli oferta jest niekorzystna oprocentowanie będzie wynosiło znacznie więcej i warto takich umów kredytowych unikać.

Secured By miniOrange