Przejdź do treści

Utrata płynności finansowej

Studia dziecka, nagła choroba, czy też niespodziewana utrata mienia. Wszystkie te rzeczy mogą przyczynić się do utraty naszej płynności finansowej. Często bierzemy kredyty na zakup nowego sprzętu RTV I AGD czy na zakup nowego samochodu. Zwykle nie mamy problemów z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań. Sytuacja jednak może odmienić się w wyniku działania czynników niezależnych od nas. W jednej chwili może stać się jasnym, że kilka zaciągniętych kredytów jest zbyt dużym obciążeniem. Rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny.

W jaki sposób działa?

Kredyt konsolidacyjny polega na łączeniu odrębnych kredytów, zaciągniętych u różnych wierzycieli w jeden pakiet. Niesie to za sobą wiele konsekwencji. Przeważnie pozytywnych. Dzięki połączeniu kilku wierzytelności w jedną zamiast kilku odseparowanych płatności zostają one zamienione na jedną ratę. Jest to nie tylko ułatwienie organizacyjne. Kredyt konsolidacyjny, choć nie zawsze, posiada jednolitą stopę procentową. Co ważne, zwykle, jest ona niższa niż w przypadku odrębnych kredytów. Kolejnym pozytywnym aspektem, jaki niesie za sobą kredyt konsolidacyjny, jest niższa rata miesięczna niż suma wpłat na oddzielne zobowiązania. Czynniki te znacząco ułatwiają odzyskanie stabilności finansowej i spłatę.

Czy istnieją minusy?

Tak. Kredy konsolidacyjny zwykle wymaga dłuższego okresu spłaty. Wynika to z niższej miesięcznej raty. Chociaż pomaga nam to w stabilizacji, to równocześnie wydłuża się okres spłaty. W konsekwencji łączna kwota odsetek będzie wyższa.

Secured By miniOrange