Przejdź do treści

Kiedy brakuje pieniędzy

Tylko nieliczni szczęśliwcy mogą pochwalić się tym, że zawsze mają gdzie sięgnąć po pieniądze, kiedy ich potrzeba i to w większej kwocie. Pozostali musza poszukać jakiegoś rozwiązania.

Czasem psuje się sprzęt RTV lub AGD albo auto i trzeba kupić nowe. Nie każdy ma odłożone pieniądze na czarną godzinę i to w takim momencie. Wtedy przydaje się kredyt gotówkowy. Jest to – innymi słowy kredyt konsumpcyjny, czyli pożyczka. Oferują je choćby banki, jednak każdy na nieco innych zasadach. O taki kredyt może starać się osoba mająca stałe dochody, które ma szansę udowodnić. Będzie to wiec pensja z umowy o pracę lub odpowiednio wysoka emerytura. O konkretny trzeba w tej sprawie dopytać w danym banku.

Sporo zależy też od kwoty danego kredytu. Ktoś może nie mieć odpowiedniej płynności finansowej, żeby wziąć np. 10000 zł takiego kredytu. Bank może w danej sytuacji albo zaproponować niższa kwotę albo odmówić udzielenia pożyczki. Kredyt gotówkowy brany w banku nie jest więc łatwo dostępny dla każdego. Warto o tym pamiętać, kiedy – np. tracimy pracę. Nie każdego stać na comiesięczne odkładanie jakiejś kwoty na czarną godzinę. Czy w takiej sytuacji ktoś może pozwolić sobie na ratę spłacaną bankowi? Wiele osób przyznaje, że tak czasem jest łatwiej. Wiadomo, że zobowiązanie trzeba spłacić, a odkładanie na konto oszczędnościowe jest dobrowolne.

Nic więc dziwnego, że w tym drugim przypadku wielu osobom po prostu brakuje silnej woli, nawet jeśli mogliby odkładać choćby bardzo drobne kwoty. Jednak pożyczka poratowała już wiele osób, kiedy nagle były skazane na jakiś większy wydatek i nie miały innego wyjścia.

 

Secured By miniOrange